Ako urobiť opravu súkromného domu vlastnými rukami: 98 fotografií projektov a pravidiel reštaurovania doma

Takmer všetci obyvatelia mesta snívajú o tom, že budú mať vidiecky dom. Nový majetok však nemusí byť cenovo dostupný.

Preto mnohí ľudia radšej kupujú staré domy, ktoré potrebujú opravu.

Ako vykonať opravy v starom dome?

Z preskúmania trhu s nehnuteľnosťami vyplýva, že použité bývanie možno kúpiť za výhodných podmienok. Staré domy sa často nachádzajú v oblastiach, kde je infraštruktúra dobre rozvinutá. Jeho majiteľ nemusí prinášať komunikačné bývanie. Všetko, čo je potrebné, je dobrá oprava v dome.

Najprv musíte určiť pre seba prednú časť práce. Plánovanie, či to bude lacná domáca oprava alebo veľká, by sa malo začať až po zistení všetkých existujúcich chýb v budove.

Použité domy z čias Sovietskeho zväzu často potrebujú väčšie opravy. Obytné budovy postavené z dreva a kvôli prirodzenému opotrebeniu musia byť posilnené a obnovené.

Niekedy musíte zničiť krabicu starej budovy, opraviť nadáciu a potom postaviť steny a strechu.

V 90. rokoch minulého storočia bola tehla veľmi obľúbená. Odolné stavebné materiály musia po dlhú dobu zachovať svoje pozitívne výkonové charakteristiky. Keď však stavitelia zanedbávali svoju prácu alebo sa použilo riešenie s nízkou kvalitou, mohla by sa spochybniť životnosť konštrukcie.

)

Fotografia renovácie domu je jasným dôkazom toho, že staré budovy majú právo na druhý život.

Začať vypracovaním podrobného akčného plánu.

Plánovanie opráv?

Po prvé, budete musieť skontrolovať domov. Počas inšpekcie je potrebné posúdiť stav miestností vo vnútri i zvonku. A až potom začnete plánovať.

Nedostatky v starých domoch v súkromnom sektore: \ t

Steny

Trhliny často prechádzajú po celej ploche steny vo vnútri aj zvonku. Vlhkosť spôsobuje odlupovanie betónu a odlupovanie omietky.

Takéto problémy poukazujú na chyby v konštrukcii, zničení hydroizolácie a zlej tepelnej izolácii.

Okná a dvere

Pravdepodobnosť, že sa budú musieť zmeniť, je 99%. Je potrebné venovať osobitnú pozornosť parapetom. Často je integrita ich pokrytiaprerušené.

Tvorba kondenzátu indikuje zlú izoláciu rámov. Keď je zámok v zlom stave, dvere sa môžu zle zatvárať. Ďalším problémom je odlupovanie pečate.

V 90-tych rokoch sa strešné tašky používali hlavne na strešné krytiny, ale materiál bol negramotne položený. Je dôležité preskúmať stav krovu.

Počas inšpekcie sa môže zistiť poškodenie vodnej, parnej alebo tepelnej izolácie. Tiež je potrebné skontrolovať nadstavby, komíny a odkvapy.

Prekrytia medzi podlahami

Presahy medzi podlažiami môžu ohýbať alebo prasknúť. Ak medzi stenou a nosníkom z dreva nie je vodotesný materiál, bude potrebné ho vymeniť. Je dôležité kontrolovať betónové podlahy v pivniciach.

Podlahy

Ak stav podláh zostáva v mnohých prípadoch žiaduci, podlaha by sa mala obnoviť. Takéto drastické opatrenia sú potrebné, ak sú medzi susednými doskami veľké medzery, spaľované linoleum a prasknuté na povrchu monolitických podláh, alebo sa na ňom objavili diery.

Rebríky

Pri schodoch sa musia vymeniť všetky poškodené predmety.

Vykurovací systém

Je potrebné dbať na kontrolu vykurovacieho systému. Ak sa stará rúra rozpadla, potom sa ju budete musieť zbaviť. Je možné, že vykurovací systém bude musieť byť kompletne vymenený.

Pre pripojenie k plynu potrebujete adaptér s určitou veľkosťou, šírka komína by nemala byť veľmi veľká, liatinové batérie by mali byť nahradené modernými radiátormi.

Regulátory vykurovania musia byť inštalované vo vykurovacom systéme.

Inštalatérstvo

Oprava v súkromnom dome nemôže ovplyvniť inštalatérske práce. Vo väčšine prípadov sa úplne zmenila.

Zapojenie

Elektroinštalácia si vyžaduje aj výmenu, ak je napätie neustále malé a domáce spotrebiče nefungujú normálne.

Všetky vyššie uvedené problémy možno odstrániť, ak viete, ako správne vykonať opravu.

Ak je základ popraskaný alebo sa strecha stane nepoužiteľnou, bude potrebné vynaložiť peniaze na riešenie takýchto problémov. V tomto prípade bude oprava drahá.

Plánovacie opravy

Projektový plán možno vytvoriť na papieri. Pomôžu vyrovnať sa s úlohou plánovania a špeciálnych počítačových programov. Príklady zahŕňajú 3 DMax a Home Designer.

Plán pomôže určiť postupnosť činností. Po oprave sa majiteľ bude môcť pozrieť na svoje bývanie. Bude možné vypočítať, koľko stavebných materiálov bude potrebných.

Niektoré akcie si vyžadujú koordináciu v príslušných orgánoch. Medzi ne patrí prestavba aleboprevodu sanitárneho vybavenia.

Ak máte v pláne urobiť krásnu opravu v dome, starostlivo vybrať možnosť dokončenia. Okrem toho je potrebné postarať sa o dostatočné osvetlenie priestorov.

Vo vnútri domu by sa mali používať iba materiály šetrné k životnému prostrediu.

Foto opravy súkromný dom vlastnými rukami