Ako si vyrobiť karty vlastnými rukami? 75 fotografií originálnych a jednoduchých nápadov

Milujeme dovolenku a lásku darčeky. A my všetci milujeme karty - prijímať a dávať. Pohľadnice dávajú mnohým podujatiam - narodeninám alebo novoročným, 8. marec alebo narodeniu dieťaťa.

Chodíte do obchodu - je tu mnoho pohľadníc, dokonca aj text je už vytlačený vo vnútri - všetko je pre vás premyslené a povedané iba - nie zo srdca.

Dar s láskou

Len ručne vyrobené pohľadnice budú môcť odovzdať vaše pocity voči osobe, ktorá je prezentovaná. Je jednoduché kúpiť si obyčajnú kartónovú kartu, ale aby ste si ju sami vytvorili. Koniec koncov, robiť takýto dar, si predstavte, že osoba, ktorej bude určená.

Pamätajte si, že všetci sme v detstve, v materskej škole alebo v škole, sa snažili, aby sa rodičia na dovolenkové karty - starostlivo rezané, zložené, vložené. Potom - podal. Pamätajte si, ako mama a otec opatrne darovali, držali ho a mnohí stále držia kresby a remeslá svojich detí.

Ručne vyrábané výrobky sa v súčasnosti stávajú čoraz obľúbenejšími. Vyšívané vankúše zdobia dom, pletené veci sa nosia s hrdosťou. To nie je šiť, nie je pletené a nemá lepidlo len úplne lenivý.

Scrapbooking získava čoraz viac fanúšikov - fotoalbumy, papierové karty, vyrobené s láskou,vyrobené v jednej kópii, - stávajú sa jedinečným darčekom pre rôzne slávnostné akcie.

Ten, kto zvládol aspoň základy scrapbookingu, nemá otázku - čo dať milovanej osobe a tieto dary sú obdivuhodné.

Umenie dávať radosť

Tvorba papierových kariet sa nazýva výroba kariet. Je založený na použití papiera a rôznych ďalších materiálov. Skúsený škrabák pri výrobe kariet v kurze pôjde všetky - stuhy, malý papier, tkaniny kvety, rezanie - vystrihnuté z papierových prvkov, gombíky, čipky a ďalšie.

Existuje mnoho spôsobov výroby papierových kariet.

Skúsení remeselníci vyrábajú viacvrstvové odmerné výrobky, čím viac vrstiev, tým zaujímavejšia je pohľadnica.

Prvky sú prepojené lepidlom a dokonca prešité. Štýly, v ktorých sú majstrovské práce odlišné - shebbi-chic, steampunk a ďalšie.

Vytvorte dve úplne identické pohľadnice - nemožné.

Tvrdenie, že výroba kariet - jednoduché umenie - je nemožné. Koniec koncov, v procese vytvárania len jednej veci je kompozícia vytvorená, zmenená, formovaná. Škrabka musí byť umelec - poznať základy a jemnosti vytvárania dokonalého zloženia, výberu materiálov, kombinácií farieb.

Niekedy tento proces výberu žiadostí trvá viac ako jednu hodinu alebo dokonca deň - umelca - jemnú povahu, nieinšpiráciou a nič majstrovské dielo nebude vytvorené. A niekedy je to ako keby to bolo všetko samo-tvoriace - a tu je pohľadnica s vlastnými rukami pri narodení dieťaťa alebo pri narodeninách milovaného človeka.

Pozrite sa na rôzne fotografie kariet - aká bohatá je predstavivosť majstrov, ktorí vytvárajú harmonické kompozície z množstva malých, roztrúsených detailov.

Vytvoríme dar sami

Skúsení škrabkári používajú na prácu špeciálny odpadový papier - je hustý, nezmizne, nie je časom vyblednutý. To zabezpečí, že váš darček si zachová svoju krásu na dlhú dobu.

Odpadový papier sa dodáva v rôznych vzoroch, predávaných v súpravách alebo ako jednotlivé listy.

Budeme tiež potrebovať:

  • Silný monochromatický základný papier - vhodný pre akvarel.
  • Papierový nôž a kovové pravítko (ak ste unesení so scrapbookingom, môžete si neskôr zakúpiť špeciálny nôž na strihanie papiera presne - nožnice na to nie je najlepšia voľba).
  • Nožnice na rezanie malých častí.
  • Clay - obyčajný PVA, klerikálny - nebude fungovať, deformuje papier, s časom sa zmení na žltú. Vezmite si Titan, Moment a podobne - iní vám poradia v obchodoch so šrotom a inými - pozrite sa, čo je pre vás k dispozícii.
  • Obojstranná páska - môže tiež kombinovať prvky pohľadnice a s páskou na poréznom základe, môžete vytvoriť viacvrstvové hromadné kompozície.
  • Dekoratívne prvky - kvety, odrezky, stuhy, kusyčipky, rezané zo šrotového papierového prvku - motýle, vtáky, vetvičky a iné.

Na vytvorenie kompozície možno použiť gombíky, prívesky, spony a iné drobné predmety.

Často používajú známky - s ich pomocou môžete vytvoriť zaujímavé pozadie pre budúcu pohľadnicu, pridať určité prvky a vytvoriť nápisy.

Na základňu, ktorá je posypaná špeciálnym práškom, sa aplikuje zaujímavá technika na vytváranie objemových pohľadníc - reliéfna - priehľadná pečiatka.

Posledná fáza - prášok sa suší pomocou špeciálneho sušiča vlasov - výsledkom je trojdimenzionálny obraz: najčastejšie sa táto technika používa pri vytváraní kontúr kresby, písania.

Tvarované dierovače - môžu urobiť krajkový okraj, s ich pomocou robia odmerné kvety, odrezky.

Vo všeobecnosti existuje množstvo profesionálnych nástrojov na scrapbooking a výrobu kariet, má zmysel získať niektoré len pri výrobe pohľadníc na predaj. Ale po zvládnutí umenia nielenže potešíte svojich priateľov originálnymi darmi, ale aj doplníte rodinný rozpočet.

Pozbierajte niekoľko listov šrotového papiera, ktoré zodpovedajú štýlu, farbe a umiestnite podklad na základňu, na ktorej sú dekoratívne prvky, ktoré sú zafarbené vo farbe. Zloženie musí byť integrované tak, aby každý prvok mal hodnotu.

Môžete použiť špeciálne schémy skicovania, povedia vám akoUsporiadať prvky na vytvorenie harmonického zloženia. S starostlivo pripravené všetko, uistite sa, že každý prvok je dobre premyslené, lepidlo.

Ak niečo chýba, pridajte na okrajoch kvetov, kamienkov a polovičných perličiek pár iskier. Hlavná vec je jednota a ohľaduplnosť kompozície, takže karta nevyzerá ako aplikácia.

Existuje mnoho trikov - ako urobiť krásnu pohľadnicu:

  • quilling - kučery sú skrútené z tenkých prúžkov papiera, potom majú rôzne tvary - tieto prvky sú prilepené na základňu, vytvárajúc vzor, ​​získa sa vzor - objemové pohľadnice;
  • Iris skladacie - malé pruhy papiera, pásky, tkaniny zložené v špirále, navzájom sa prekrývajúce - získava sa nezvyčajný vzor;
  • šejkracia pohľadnica - viacvrstvová pohľadnica s priehľadným oknom, v ktorom sa pohybujú malé prvky - fóliové kamienky, perličky;
  • pohľadnica tunela je trojrozmerná pohľadnica s mnohými vrstvami, rezané prvky každej vrstvy vytvárajú spoločný priestorový vzor.

Vo vnútri pohľadnice môžu byť vydané aj známky, papier. Vnútri môžete vytvoriť nezvyčajnú pohľadnicu - pri otváraní sa objemový prvok rozširuje - srdce alebo kytica papierových kvetov bezpochyby prekvapí práve prezentovanú osobu.

Takáto papierová karta sa nemôže nechať páčiť - udržuje teplo a kúsok vašej duše. Ak chcete ovládať umenie tvorby kariet - navštevujte majstrovské kurzyMajstri, ktorí vám oznámia všetky detaily - Cass urobí krásnu kartu s rukami.

Fotografické karty vlastnými rukami