Ako si vybudovať letnú sprchu v krajine vlastnými rukami: kresby, tipy, fázy výstavby (92 fotografií + video)

Leto je skvelý čas pre odpočinok v krajine. Nedostatok duše ho môže stmavnúť, pretože osoba, bez ohľadu na to, či pracuje alebo spočíva, musí vykonávať vodné procedúry.

Ak je chata používaná len v lete, sprcha je najjednoduchšia na mieste. Môžete si vytvoriť mobilnú sprchu alebo postaviť pevnú poľnohospodársku budovu.

Ďalej zvážte, ako vybudovať sprchu vlastnými rukami.

Prenosná letná sprcha

V obchodoch nájdete sprchovací kút. Pre jeho prevádzku vybudovať a niesť nič. Spravidla je potrebné použiť len malú nádrž na vodu.

Existujúca hadica je spustená do nádrže a pripojená k čerpadlu. Pripomína malý koberec. Voda vyteká cez hadicu s kanva, a aby mohla ísť, musí človek len šliapať na jedno miesto.

Toto zariadenie je jednoducho nenahraditeľné, pretože je vhodné nielen na dávkovanie, ale aj na pikniky, ktoré si môžete vziať so sebou na výlety.

S tým sa vodné postupy môžu vykonávať nielen na ulici, ale aj v dome, keď sú na uliciveľmi cool.

Na tento účel stačí dať umývadlo a umývať. Ďalšou výhodou mobilnej sprchy je samoregulácia teploty vody. Takáto sprcha v krajine jednoducho nenahradí.

Stacionárna sprcha

Mnohí záhradníci sa zaujímajú o to, ako urobiť stacionárnu sprchu. Táto možnosť je pomerne drahá v porovnaní s prvou. Bude vám však slúžiť mnoho rokov.

Pred začatím výstavby je potrebné zvážiť, kde z nej bude voda prúdiť. No, keď je miesto antiseptické. Môžete ju odčerpať zo sprchy.

Ak je neprítomný, je potrebné urobiť jamu, vyplniť dno expandovanou hlinkou. Rodina potrebuje veľkosť jamy 60x60x60 cm.

Ak v pôde prevláda piesok, steny výklenkov sa musia vystužiť, aby sa nerozpadli. Na to sú vhodné kovové pletivo alebo dosky, ktoré už nie sú potrebné.

Základ pod sprchou

Sprchová konštrukcia spravidla trochu váži. Preto nemá zmysel robiť pre to základ, môže byť nahradený blokmi. Vyrovnajú sa na rovnakej úrovni, aby štruktúra presne stála.

Je to oveľa lacnejšie ako základ a trvá oveľa menej času na výstavbu, pretože základ musí byť suchý a budova môže byť okamžite postavená na blokoch.

Bloky musia byť umiestnené 20 cm od zeme, je to potrebné, aby sa strom neotáčal.

V prípade, že sa chystáte vyrobiť kovovú konštrukciu, bloky nemôžu byť zarovnané na úrovni 20 cm, tento rám môže byť inštalovaný na bežné dlažobné dosky.

Stavebníctvo

Existujú dva typy stavieb. Prvá, keď je budova rozdelená na niekoľko častí. V jednej časti je sprchovací kút, v druhej šatňa alebo technická miestnosť, kde je inštalovaný kotol.

Druhým typom je jednoduchý sprchovací kút so závesom, kde sa vykonávajú iba vodné procedúry. Preto sa veľkosť duše vypočíta z toho, aký druh stavby sa plánuje.

Typy rámu

Kov. Rám môže byť vyrobený z profilovanej rúrky o veľkosti 3 mm. Na prácu potrebujete zvárací stroj.

Trubkové spoje sú najlepšie varené, takže konštrukcia bude silnejšia. Ak zariadenie chýba, môžete spoje upevniť špeciálnymi skrutkami.

Strom. Pre stavbu potrebujete drevo. Zvyčajne sa používa tyč o veľkosti 50x50 mm. Predtým, ako začnete stavať, musíte urobiť kresbu sprchy v krajine.

Sprchové puzdro

Po vybudovaní rámu by mala byť sprcha pokrytá materiálom. Neexistujú žiadne definované materiálové normy. Každý si vyberie podľa svojho vrecka.

Zvýraznite najpopulárnejšie materiály:

  • olejové plátno;
  • tkaniny;
  • drevo;
  • bridlice;
  • polykarbonát.

Vodná nádrž

Ako cisterna sa môže úplne použiť akákoľvek kapacita. V podstate ide o kovové alebo plastové sudy. Môžu byť zakúpené v akejkoľvek stavbe, v krajine obchody.

Pri výbere zvážte región bydliska. Každá kapacita je vhodná pre južné mestá, ale len pre severné regióny, pretože sa rýchlejšie zohrieva.

Sprchová vanička​​

Najlepšie je kúpiť hotovú paletu, pretože do nej bude odtok, ktorý sa bude priamo spájať do jamy. Paleta z plastu alebo kovu. Kovová trvá oveľa dlhšie, preto je vhodné zvoliť si ho.

Urobiť letnú sprchu v krajine nie je také ťažké. Hlavná vec je dôkladne pristupovať k návrhu a vopred vypočítať množstvo potrebného materiálu.

Pre prehľadnosť si môžete pozrieť fotografie letnej sprchy v krajine vlastnými rukami. S ním bude vaša dovolenka pohodlná a príjemná.

Fotografie duše v krajine vlastnými rukami