Ako si grilovať vlastnými rukami: z kameňa, kovu alebo tehál? 72 fotografií z najlepších projektov

Mnohí počas pracovného týždňa netrpezlivo čakajú na víkend, aby mohli ísť von z mesta, stretnúť sa s priateľmi alebo príbuznými. Aký druh odpočinku sa robí bez varenia na otvorenom ohni alebo drevenom uhlí.

A pre ich prípravu, môžete rýchlo stavať drvené-typ armatúry, ale v modernom svete je oveľa pohodlnejšie používať pevné zariadenia: ohnisko, gril a gril.

Zvlášť ak máte vidiecky dom a malý pozemok.

Samozrejme, že je možné zakúpiť prenosné zariadenia, ale ak je vlastníkom skúsený človek v stavebníctve, nebude pre neho ťažké vybudovať si vlastné stvorenie.

Ako mnohí už uhádli, tento článok sa bude zaoberať jedným z týchto zariadení, a to grilovaním.

Trocha histórie

Existuje niekoľko možností, pokiaľ ide o pôvod mena. Ale najpravdivejšie vyzerá staroveká grécka verzia, čo znamená "cudzinec". V našom prípade toto slovo "barbarus" znamenalo "barbar".

Možno sámspôsob varenia na ohňoch v jaskyniach divokými kmeňmi kočovníkov robil takéto združenia. To všetko sa však bezpečne usadilo v našej oblasti a každý má rád dodnes.

Aký je rozdiel medzi grilom, grilom a grilom?

Ohnisko je jednoduchá kovová alebo tehlová konštrukcia, na ktorej sú umiestnené uhlie a na vrchu je umiestnený špajdľ alebo rošt na potraviny.

Gril je konštrukcia hlavne vyrobená z kovu s uzáverom. Princíp varenia je rovnaký ako na grile, len pri zatvorenom veku. Na výstup z dymového grilu vybaviť potrubie.

Grilovanie je taký ohnisko, niečo medzi ohniskom a grilom. A veľmi pripomínajúce divoké podmienky praženia mäsa. Navonok vyzerá ako ohnisko, otvorené z prednej strany.

Je možné, že zariadenie nie je vo forme nísteje, ale ako strana okolo roštu na potraviny, ktorá okamžite nenecháva teplo prechádzať okolo. Odrody košov sú prezentované vo foto barbecue.

Ako je možné vidieť, všetky tieto zariadenia sú veľmi podobné a dajú sa ľahko transformovať.

Vytvorenie jednoduchého grilu

Tehla grilovanie možno ľahko vytvoriť s vlastnými rukami za pouhých 10 minút na každého muža na ulici. Táto možnosť je grilovanie podobné hre v kockách.

Pre svoje zariadenie potrebujete:

 • takmer 100 ks. tehly, v závislosti od výšky konštrukcie;
 • plechy;
 • mriežka.

Rozmerylist a mriežka by mali byť takmer rovnaké, pretože určujú množstvo vyprážania.

Pokiaľ ide o schému najjednoduchšieho tehlového grilu, je podrobne vidieť princíp jeho konštrukcie a konštrukcie.

Podrobný návod na prípravu grilu

Pokladanie tehál sa vykonáva bez použitia cementovej malty: \ t

 • Po prvé, pripravte rovnú a pevne vrazenú plošinu, ďaleko od stromov a mŕtveho dreva, aby sa zabránilo požiarom.
 • Potom sa na tejto plošine položí kruh plochých tehál s medzerami 50 mm, aby mohol prechádzať vzduch. Priemer kružnice musí zodpovedať veľkosti listu a mriežky tak, aby túto jamku zakrývali. Diagram ukazuje, že jeden riadok sa skladá z 12 tehál.
 • Ďalej sú ďalšie 4 rady usporiadané v rozloženom poradí.
 • V hornej časti piatej je umiestnený plech s hrúbkou 2 - 3 mm, na ktorom bude horieť palivové drevo, ktoré sa zmení na drevené uhlie.
 • Ďalším krokom bude položenie ďalších 2 radov tehál na vytvorenie takzvaného krbu. Ale vpredu musíte nechať voľný priestor bez tehál. Toto je ohnisko, kde musíte hádzať palivové drevo a miešať uhlíky.
 • Teraz je potrebné, aby ste si na výsledný gril dobre nasadili na vyprážanie.
 • V hornej časti mreže dokončujeme ďalšie 2 tehlové rady v kruhu, ale bez medzier. Strana splní základnú myšlienku grilovania. Ak je to potrebné, môžete ponechať medzeru v bočnej strane, aby ste mohli v prípade potreby otočiť výrobky.

Takáto pražiareň je vynikajúcou voľbou pre letnú sezónu.

Ak máte obavy o integritu konštrukcie vo vašej neprítomnosti, konštrukcia sa dá ľahko rozobrať a umiestniť do skladu. Vybudovať ho nebude ťažké.

Ako vyrobiť kovový gril vlastnými rukami z iných materiálov

Ak vlastník pozemku môže pracovať s kovom, môže vytvoriť prenosnú verziu grilu pomocou starého kovového valca alebo plynovej fľaše.

Podrobné výkresy na vytvorenie takýchto grilovacích konštrukcií možno nájsť nižšie alebo na podobných internetových stránkach.

Rúra z masívnych tehál

Táto možnosť je najvhodnejšia pre serióznych majiteľov súkromných rezidencií a vidieckych víl s veľkými priľahlými oblasťami, ktoré si môžu dovoliť najať špecialistov a vybudovať celý grilovací komplex.

Ale obyčajní ľudia si môžu dovoliť aj stacionárne grilovanie, ale s menšími rozmermi.

S budovaním zručností a vedomostí si to môžete urobiť sami.

Umiestnenie

Na určenie miesta je potrebné poznať niektoré pravidlá:

 • Vzhľadom na pravidlá požiarnej bezpečnosti možno na terase alebo v altánku usporiadať murovaný gril.
 • Neusporiadajte si grilovanie v blízkosti domu alebo ako prístavba, a to nie je úplne v blízkosti garáží a prístavieb, nie je požiarne bezpečné.
 • Podľa pravidielhygiena a vybavenie neumiestňujú grily v blízkosti vonkajších toaliet a odvodňovacích otvorov.
 • Miesto na grilovanie by malo byť dobre vetrané.
 • Neumiestňujte grily do blízkosti stromov a inej vegetácie, aby sa zabránilo požiaru alebo poškodeniu rastlín.
 • Pri umiestňovaní grilu v altánku umiestnite sporák tak, aby jeho rúra nebola v blízkosti strešných krokiev, mala by byť optimálne umiestnená v strede.
 • Uistite sa, že sú v prípade nepriaznivého počasia k dispozícii trasy pre prístup k grilu a okolo neho.
 • Poskytnite priestor na grilovanie s vodou a elektrinou. Nie je to však potrebné.
 • Výzdoba na grilovanie by mala zodpovedať celkovému dizajnu lokality.

Pre rýchlu a kvalitnú výstavbu grilovacieho priestoru sa môžete uchýliť k pomoci vysokokvalifikovaných špecialistov, ale táto radosť nie je lacná.

A môžete so zlatými rukami a veľkou túžbou vybudovať gril vlastnými rukami. Odvážte sa a budete úspešní!

Foto BBQ urob si sám