Ako sa remeslá vyrábajú z plsti (77 fotografií): originálne nápady, pokyny pre začiatočníkov, zladenie farieb

Plsť je považovaná za jeden z unikátnych a obľúbených materiálov používaných remeselníkmi a ženami. Pre tých, ktorí milujú vytváranie produktov vlastnými rukami, strávia na ňom minimum času, cíti sa ako najvhodnejší materiál. V tomto prípade sú remeslá z neho získané originálne a krásne.

Dnes môžete nájsť veľa podrobných popisov, workshopov, nápadov na inšpiráciu na tému plstených remesiel, alebo uplatnením ich tvorivých schopností, remeselníci robia skutočné majstrovské diela.

Charakter plsti

Rozdiel medzi plsťou (ktorá môže byť prírodná, syntetická alebo zmes umelých a prírodných vlákien) z iných tkanín je, že pri práci je podobný procesu práce s papierom, to znamená, že s ním môžete robiť čokoľvek : lepidlo, strih, šitie (vďaka svojej vláknitej štruktúre).

Plstené predmety

Okrem toho je plsť ideálne kombinovaná a kombinuje sa s akoukoľvek tkaninou, dekorom, doplnkami, vďaka čomu sa ukáže, že remeslá plsti s vlastnými rukami sú také jasné a zaujímavé.

Aplikujte ho v rôznych ručne vyrobených výrobkoch:

  • Pri výrobe hračiek: figúrky, vianočné ozdoby, rozsiahle aplikácie atď. Je ľahké pracovať s plsťou, takže ju zvládne aj začiatočník;
  • Scrapbooking;
  • S pomocou plsti vytvárajú obaly na knihy, diáre, poznámkové bloky a tiež slúžia ako ozdoba na rámy na fotografie, pohľadnice;
  • Ako tvorivý materiál pre kolektívnu prácu s deťmi. Jeho farebné, jasné sfarbenie príde na dušu každého dieťaťa;
  • Bude to vynikajúci ručný darček pre akékoľvek oslavy a sviatky: Nový rok, Veľká noc, Valentín, 8. marec, Vianoce a Masopust. Podľa dostupných majstrovských kurzov môžete vytvoriť: kvety, valentínske srdce, veľkonočné vajíčka, ozdoby na vianočný stromček;
  • Plsť sa používa na šitie doplnkov vo vnútri miestnosti, užitočné drobnosti v každodennom živote: ako podpery, obrúsky na teplé oblečenie, držiaky na uteráky, záclony, peňaženky, tašky, kozmetické tašky, puzdrá na kľúče, puzdrá na ihly, puzdrá na nožnice;
  • Vývoj remesiel vyrobených z plsti pre deti: mobily na posteľ, vývoj kníh, drobných koberčekov, modelovaných výrobkov vo forme čísel, písmen, zeleniny, ovocia, zvierat, plstených blokov, hračiek na prsty (bábkové divadlo), kalendárov.

Toto nie je úplný zoznam toho, čo sa dá urobiť z plsti.

Analyzujme niekoľko myšlienok, mikrónov, aby sme vytvorili vlastný ručne vyrobený výrobok. Ak chcete začať, zvážte pokyny pre začiatočníkov, ako robiť remeslá z plsti s deťmi.

Kvety plsti

Dospelý s malým dieťaťom to dokáže sám.urobiť dar pre matku, babičku, učiteľa na dovolenku žien, napríklad cítiť kvety.

Na tento účel použite hotový, vytlačený vzor. Papierové diely sa prenesú na materiál a vyrežú. Potom prilepte alebo šite podľa vzoru.

Je teda možné vytvoriť kyticu s veľkými rozmermi a od malých vytvoria krásnu brošňu, vlásenku na kvetinovú obruč.

Takýto výrobok môže byť vyrobený na špendlíku, ozdobený prámikom, poloperličkami, lukom a inými ozdobnými prvkami.

Deti môžu používať pocit domácej práce v škole alebo v materskej škole, na rôznych podujatiach alebo jednoducho na rozvíjanie tvorivých zručností. Dieťa sa môže zúčastniť na procese vytvárania budúceho produktu: vymyslieť si zvláštnu prácu, vybrať konkrétnu farbu, diskutovať a pridať podrobnosti.

Môžete zveriť dieťa zodpovednejšej práci: nakloňte šablónu, prilepte prvky, odrežte časť.

Napríklad deti môžu šiť plnohodnotnú výplňovú hračku alebo postavu samú pomocou vzoru, ktorý je voľne dostupný na špeciálnych online zdrojoch pre plstené fotografické predmety, alebo použiť svoju vlastnú fantáziu kreslením na papier.

Hračky na vianočný stromček

Pre staršie dieťa sa objavia zaujímavé remeslá, ktoré si môže šiť sám, napríklad si vezme hračku na vianočný stromček.

Plsť vytvorila kruhy rovnakého tvaru, pripojila ich do stredu a pripojila k nimgule, alebo na zúženom tvare peny, lepidlo zelené plstené kruhy, dostanete malý vianočný stromček, zdobenie s rovnakými postavami ako fantastické hrdinovia - Santa Claus, snehuliak, Santa Claus s jeleňom.

Plstené srdce

Priateľovi alebo milovanému človeku môžete predstaviť originálneho valentína vo forme cíteného srdca na deň všetkých milovníkov. Vystrihnúť schémy remesiel z plsti sú šité spolu vypchávaním s plnidlom.

Prijaté srdcia sú zdobené a prezentované v krásnom obale alebo v košíku.

Veľkonočné remeslá

Na Veľkú noc môžu slúžiť topiary, veľkonočné vajíčka, hrnce, hrnce a mnoho ďalších dekorácií a doplnkov. Ak chcete urobiť plantážnik, vybraný hrniec je orezaný zeleným plsteným materiálom vo forme trávy, potom je plot prilepený, kvety.

A v hrnci zasadia kurča s kurčatami, králikom alebo vajcami rôznych farieb.

Plstené sovy

Sovy plsti, ktoré môžu byť buď obyčajná hračka, alebo ako gazdiná, kľúčenka, topánka alebo stojan, vytvorili veľkú rodinu sov, ak si to želajú.

Plstené knihy

Mnoho matiek ihličiek šije knihy o rozvojových témach. Takáto kniha je upevnená na krúžkoch, stuhách a listoch sú zdobené číslami, písmenami, zvieratami, zeleninou, ovocím, vreckami s výplňami, dekoratívnymi prvkami, tlačidlami, tlačidlami,šnúrky.

Z tohto materiálu je možné na tomto mieste vytvoriť množstvo výrobkov s použitím uvedených schém a šablón plstených výrobkov.

Fotografie plstených výrobkov
.