Ako postaviť kúpeľ z baru vlastnými rukami: 83 fotografií a návod na stavbu

Od staroveku je kúpeľ miestom, kde si môžete oddýchnuť a oddýchnuť si. Tieto starobylé budovy v popularite obchádzajú aj rekreáciu v prírode.

Ako si vybudovať kúpeľ sám?

Výstavba sauny vlastnými rukami je zložitá záležitosť a na jej realizáciu budete potrebovať určité množstvo vedomostí, o ktorých sa dozviete čoskoro.

Ak chcete vybudovať kúpeľ vlastnými rukami, musíte sa oboznámiť s akčným plánom:

  • Navrhnite kúpeľný dom;
  • Porozumieť fázam výstavby;
  • Získať stavebný materiál;
  • Pripojiť komunikácie;
  • Kúpeľ vybavte zvnútra.

Po oboznámení sa s etapami výstavby je potrebné určiť miesto, kde sa bude kúpele nachádzať, pretože veľa závisí aj od miesta.

Najlepším riešením by bolo, ak: \ t

  • kúpeľ bude umiestnený na kopci, čo značne zjednoduší inštaláciu odtoku vody;
  • pri kúpalisku bude rieka alebo nádrž;
  • Okno vo vani sa bude nachádzať oproti domu, ktorý umožní pozorovať jeho oheň.

Ďalej je potrebné zohľadniť opatrenia požiarnej bezpečnosti a požiadavky na vzdialenosť od susedného miesta.

Pre záhradný dom nie je vzdialenosť väčšia ako 3 metre a pre takéto budovy ako kúpeľ by táto vzdialenosť nemala presiahnuť 1 meter.

Ďalej musíte urobiť návrh kúpeľ. Je dôležité dbať na to, z akého materiálu bude vaňa postavená. Podľa typu konštrukcie môže byť kúpeľ rámový, drevený alebo z kameňa a blokov.

Dizajn a nákresy kúpeľa si najlepšie objednajú miestni dizajnéri, bude stáť asi 5000 rubľov. Môžete tiež hľadať hotové skice a foto kúpele na internete, ktoré najlepšie vyhovujú vašim preferenciám.

Kúpeľný dom z tehál, kameňa alebo blokov

Tehly, kamene alebo bloky možno použiť priamo ako tehlové materiály.

Na stavbu kúpeľa musíte vykopať jamu a naplniť 20 cm piesku, potom sa musí naplniť vodou na zhutnenie.

Druhým krokom bude pokládka sutín na vrchole 10 cm hrubého piesku, ktorý potom musí byť znovu pokrytý pieskom.

Následne položte debnenie, položte rám výstuže a naplňte všetko roztokom cementu. Potom musíte položiť parotesnú zábranu, skladá sa z dvoch vrstiev strešnej krytiny.

Posledným krokom bude inštalácia drenážneho a odvodňovacieho systému budovy.

Kúpeľný dom z baru

Prvá vrstva pre základ kúpeľa bude pokládka piesku v 20 cm, druhá vrstva sa aplikuje drvený kameň a betónová výplň sa umiestni do tretej vrstvy. Kľúčové štádiumBudú to posilňovacie budovy

Kovové tyče by sa mali vložiť do vrstiev pre odolnejšiu konštrukciu a ako dodatočná stabilita by sa mali v strede položiť kovové dosky, ktoré sú zviazané drôtom.

Ďalšou etapou práce je slepá oblasť, ktorá je nevyhnutná na to, aby sa základ kúpeľa nevymyl vodou.

Najlepšie je vytvoriť slepú oblasť z hliny, je omnoho silnejšia ako betón, a tiež nevytvára studené spoje v procese. Vrstva sutiny musí byť naliata do slepej oblasti.

Ďalej je potrebné nainštalovať vaňu do kúpeľa. Najprv musíte vykopať dieru a priviesť ju na okraj základov budovy, zakryť steny jamy drevenými doskami so zosilneným drôtom a potom naliať všetok betón.

Rámový kúpeľ

Základ pre takúto konštrukciu kúpeľa sa vykonáva zjednodušenou technológiou, ktorá je výhodou rámovej vane. Je potrebné vytvoriť základ azbestových cementových pilierov, ktoré sa po montáži nalejú betónom.

Ďalej sa stavba začína páskovaním, ktoré bude vyžadovať dosky s prierezom 100 mm, ktoré sa musia pred použitím ošetriť antiseptikom.

Ďalším krokom je označenie stien. Potom musíte začať spájať dosky pomocou klincov. Od dosiek, ktoré idú hore a dole páskovanie. Steny pre takýto kúpeľ sú vyrobené v mriežkovej štruktúre.

Materiály potrebné na stenyjedná sa o tyče, izolanty a materiály pre vonkajšiu stranu, napríklad dosky OSB alebo blok domu, a vo vnútri môžete použiť šindel.

Materiály na izoláciu a parotesnú zábranu

Izolácia vane vonku je len s podmienkou vykurovania v budove.

Pri drevenej vani je potrebné vytvoriť mriežku, ktorá sa vloží do izolácie. Práca bude potrebovať šírku vrstvy minerálnej vlny, ktorá bude 50 mm.

Paul vo vani

V prípade rámovej vane, keď zostáva izolovať podlahy, ako aj pri inštalácii podlahových dosiek, okrem toho musíte nainštalovať guľatinu, podklad a upevniť konštrukciu na odstránenie pary, potom položiť izoláciu a skontrolovať hydroizoláciu.

Je najlepšie, aby sa podlaha z betónu, pretože to umožní, aby kúpeľ vyschnúť rýchlejšie, a to bude trvať oveľa dlhšie. Na betónovú podlahu sa položia štíty z dreva, ktoré sa neskôr dajú vysunúť na sucho a ticho.

Fotografie kúpeľa vlastnými rukami