Aké remeslá z krabíc je možné vykonať ručne? 79 fotografií skvelých riešení pre deti

Kreatívny človek môže ľahko vymyslieť a postaviť remeslo vlastnými rukami z akéhokoľvek materiálu po ruke. Aj obyčajní obyčajní ľudia môžu ľahko urobiť ručne vyrobené majstrovské dielo s pomocou určitých stránok na internete alebo majstrovských triedach.

V našom článku dnes budeme hovoriť o remeslách z lepenkových škatúľ, ktoré môžu byť vyrobené samostatne alebo spoločne s deťmi.

Takéto hry rozvíjajú predstavivosť detí a výsledok poteší každého.

Krabice rôznych veľkostí sú vhodné pre remeselné výrobky, z ktorých je ľahké stavať rôzne predmety: z veľkých krabíc - predmety pre domácnosť vo forme nábytku, automobilov, lietadiel atď. Z malých - fotorámiky, šperkovnice, ceruzky atď.

Na fotografii sú prezentované varianty rôznych remesiel z kartónových krabíc.

Pôvodné myšlienky

Konštrukcia rôznych remesiel z boxov vlastnými rukami, deti rozvíjajú jemné motorické zručnosti, pozornosť a predstavivosť. Ak potrebujete použiť rezné predmety, potrebujete pomoc dospelých, aby ste sa vyhli zraneniu.

Je lepšie okamžite rozdeliť povinnosti do práce, dieťa vykonáva jednoduchšiu prácu a vy -zostávajúce, zložitejšie.

​​

Pre remeslá si môžete vziať akékoľvek kartónové krabice.

Zásobníky na vajcia neboli výnimkou. To je ideálna voľba pre kreativitu. Robia veľké: zvieratá, vtáky a kvetenstvo. Najjednoduchší spôsob, ako urobiť kurča, vo forme dodávky pod vajcom.

Cockerel

Vyrába sa na ich výrobu: podnos na vajcia, nožnice na papier, akrylové farby, kefy, lepidlá, plstené látky alebo farebný papier.

Pracovný proces nie je zložitý, mali by ste urobiť všetko v poriadku:

 • vyrezať časť tácky (bunka s vyčnievajúcou časťou);
 • orezať kohúta obrovským chvostom;
 • natrite ju akrylovým farebným náterom, sledujte perie vtáka a nechajte uschnúť;
 • vyrezané polotovary z plsti alebo papiera, brady, hrebeňa a zobáku;
 • tieto polotovary upevní lepidlom;
 • , aby oči, zdobia perím.

Cock je pripravený!

Kvetina

Spracovanie v podobe kvetu je o niečo zložitejšie. Potrebné materiály: podnos na vajcia, PVA, farba, drôt a nožnice. Takéto remeslá sa dajú robiť rôznymi spôsobmi.

Napríklad vyrežte bunku a rozrežte okvetné lístky pozdĺž záhybov v bunke, ktoré je potrebné prekrútiť a vložiť do seba, ak chcete, pridať ďalšie lístky.

Výsledné kvetenstvo je pripojené k drôtu alebo pripevnené na povrchu, aby sa vytvorilo usporiadanie kvetov. Balenie mlieka je tiež možnépoužívať. Napríklad vo forme kŕmidiel pre vtáky, studní, hračiek alebo domov.

Kostky

Kocky sú obľúbenou zábavou všetkých detí. Osobne je to veľmi jednoduché. Budete potrebovať: 1 liter vrecúšok na mlieko s štvorcovou základňou, papierový nôž, meracie pravítko, farebnú značku, obojstrannú pásku, obrázky.

Začať vyrábať kocky:

 • umývanie a sušenie boxov na mlieko;
 • odložená z dna vrecka pozdĺž okrajov dvakrát o 7 cm a vytvoriť značku značkovacej čiary;
 • na jednej strane, odložte ďalšie 1,5 - 2 cm od značky a odrežte zvyšok vrchu;
 • pozdĺž rebier, narezaných na značku nižšie a zostaviť kocku ako jednoduchú krabicu, dlhá strana bude veko;
 • lepia rôzne zábavné obrázky, písmená alebo fotografie na bočné plochy.
 • obvyklým spôsobom zložte matricu.

Na upevnenie obrázkov na bočných plochách kocky prilepte kocku s novinkami namočenými v lepidle pred prilepením hlavného obrazu. Ďalej, hotová verzia remeselnej krytiny s bezfarebným akrylovým lakom. Ak vložíte malé predmety do kocky, dostanete hrkálku.

Fotorámik

Candy box je ideálny pre veľký fotorámik, dekoratívny box, atď. Sú veľmi silné a vhodné, niekedy s kĺbovým vekom.

Tape box s darčekovým baliacim papierom, čipkou alebo saténovou tkaninou, ozdobtezloženie pomocou rôznych vecí, špendlíky, luky, atď., a rakva je pripravená.

Pohľadnica

Plochý box je užitočný na vytvorenie pohľadnice s rámom. Na to budete potrebovať okrem samotného políčka:

 • pohľadnice,
 • papier v jasných alebo pastelových farbách,
 • Lepidlo PVA,
 • vlnitá lepenka,
 • kancelárske potreby,
 • stuhy, mašle a iné ozdobné predmety.

Nad vrchnákom škatule zakrúžkujte obrys pohľadnice. Potom odbočte do stredu obrysu zo strán o 1-2 cm, obrys obrysu ceruzkou nakrájajte a prerežte cez okno.

Vystrihnite papier z vlnitej lepenky na orezanie vnútorných a vonkajších častí. Na opačnej strane sklopného krytu s lepiacou páskou upevnite pohľadnicu tak, aby bola viditeľná cez okno.

Priložte k nemu stuhu a zamaskujte miesta ich upevnenia s detailmi z vlnitej lepenky zo strany a zodpovedajúcou kartou z vnútornej strany veka.

Kompletné dekorácie s rôznymi dekoratívnymi prvkami. Vo vnútornej časti krabice umiestnite gratulačné slová a malý darček.

Ostatné remeslá

Z boxov môžete tiež vytvárať remeslá. Najčastejšie robia nábytok pre bábiky, vozidlá, boxy atď.

Z veľkých kartónových krabíc určených pre domácnosťzariadenia, ľahko získané remeslá vo forme detských domácich spotrebičov, vozidiel a pevností.

Staňte sa skutočným architektom a potešte svoje dieťa skutočným hradom alebo vlastným domom. Najmä preto, že vaše dieťa bude hrdé na také stvorenie, ktoré urobil jeho milovaná mama a otec.

Dieťa samotné bude môcť investovať do procesu svojej produkcie časť svojej práce. Dievčatá budú milovať svoju vlastnú miniatúrnu kuchyňu alebo bábiku.

Remeslá z krabíc pre deti od rodičov s láskou zanechajú nezabudnuteľné živé spomienky pre dieťa na celý život.

Fotografie remesiel z krabíc