Xpress Vyrezavací stroj - Na objednávku

Výrobca:Docrafts

Kód produktu:XCU 268300

Dostupnosť: na objednávku

Cena: 142,00 €
Množstvo:

Momentálne je Xpress vypredaný, nahradili sme ho iným strojom viac info už čoskoro. Ak oň máte záujem, prosím kontaktujte nás na email: materialpretvorilky@gmail.com


Preprava kuriérom iba 2€, s úhradou vopred... a odoslaní na dobierku 3€/ v prípade, že si objednáte k stroju aj jednu šablónu či už embossovaciu, alebo vyrezávaciu, máte prepravu úplne zadarmo.

Preprava kuriérom do Čiech s úhradou vopred 6,20€ / za každých ďaľších objednaných 6€ , vám bude znížená preprava o 1€.


Xpress využijete nielen na techniku scrapbooking, cardmaking, ale aj pri tvorení šperkov, pri šití... nájde uplatnenie pri akejkoľvek kreatívnej technike.

Lisovací, embosovací a hlavne vyrezávací stroj na rôzne materiály ako napríklad papier, textil, penovka, kartón, koža, plastová fólia, filc, džínsovina, jutovina, metalické fólie a veľa iných materiálov s ktorými sa tvorí / využitie je obrovské.

Čo všetko dokážete urobiť s Xpressom? hádam všetko v tvorivej oblasti / krabičky, pohľadnice, albumy, notesy, textilné nášivky, šperky, brošničky, hračky, vankúše ... naozaj čokoľvek! ste limitovaný len šablónami, ktoré budete používať a vlastnou fantáziou.

Pomocou tohoto stroja režete a embossujete ( robíte na papieri vypuklý motív) vďaka šablónam. Do tohoto stroja sú vhodné takmer všetky rezacie a embossovacie šablóny, ktoré sú dostupné na kreatívnom trhu, napríklad Sizzix, Xcut atď.

Vďaka rôznym druhom šablónam vyrežete až do hrúbky 3mm  / hrúbka závisí od použitej šablóny.

Čiže ak už vlastníte nejaké takéto šablóny vďaka Big Shotu, určite vám budú pasovať aj v Xpresse.

 

V našej ponuke máme veľké množstvo rezacích a aj embossovacích šablón, minimálne každé dva mesiace pribudne niekoľko nových šablón.

embossovacie šablóny  a rezacie šablóny / po kliknutí na jednotlivé slová, vás presmeruje na šablóny.

 

Na rozdiel od Big Shotu vám Xpress vyreže a vyembossuje až do formátu A4.

Ďaľšia veľká výhoda oproti Big Shotu - v hornej časti stroja sa nachádza otočné koliesko, vďaka čomu nebudete potrebovať žiadne ďalšie špeciálne dosky, ako to bolo pri Big Shote, len si nastavíte požadovanú výšku, naukladáte zloženie podľa návodu a režete, či embossujte / nepotrebujete k tomu dokupovať kvantá rôznych dosiek.

Na spodnej časti stroja sú gumenné nožičky, aby sa stroj nešmýkal po stole.

Všetko čo potrebujete je už súčasťou balenia / okrem šablón, tie si musíte dodúpiť samostatne, je totiž zbytočné, aby už nejaké šablóny boli súčasťou balenia, radšej si vyberte podľa vlastného uváženia.

Balenie obsahuje :

-rezací a embossovací stroj Xpress

- základnú dosku (12mm)

- rezaciu dosku (3mm)

- kovovú dosku z nerezovej ocele (1mm)

- slovenský návod, aj s obrázkami pre ľahšie pochopenie, ktorý vypracoval náš e-shop / je tam naozaj popisané všetko, vďaka čomu ho zvládnete / zašleme vám aj link na video, kde uvidíte ako sa stroj skladá, ako sa s nim pracuje atď.

 

Odporúčame vám zakúpiť si ešte sadu voskových papierov / slúži na to, aby sa papierový výrez ľahko vyberal zo šablón, hlavne také, čo vyrezávajú do detailov.

Nájdete ich tu: voskový papier ( klikni na text voskový papier, presmeruje vás naň). Ak je sada vypredaná, tak nám napíšte e-mail, že oň máte záujem a v najbližšej objednávke tovaru vám sadu objednáme.

 

Spolu s našimi radami bude pre vás tvorenie úplná hračka.

Na rozdiel od Big Shotu pri práci budete potrebovať len 1 rezaciu dosku. Každú časť balenia je možné dokúpiť aj samostatne, v prípade stráty, poškodenia či zničenia.

Xpress, funguje na ručný pohon, čiže musíte točiť kľukou, ktorá je v pravej časti / výhoda oproti elektrickým strojom - môžete tvoriť aj tam kde nieje elektrika.

Ďalšia výhoda oproti Big Shotu je, že stroj po používaní môžete zložiť, nebude vám tak zaberať veľa miesta... chytíte ho za vrchnú rúčku, ktorá vznikne po zatvorení / ľahko ho aj vďaka tomu prenesiete.

Záruka 2 roky / záruka sa vzťahuje len na výrobné chyby, nie na poškodenie z vašej strany.

Áno, je pravda, že tento stroj je oproti Big Shotu drahší, aaale za viacej peňazí dostanete oveľa viacej ako pri Big Shote! už samotný rozmer tvorenia, menší počet dosiek na používanie, iba 1 rezacia doska / znížite prevádzkové náklady, otočné koliesko, kde si nastavíte optimálny tlak / vďaka čomu vydrží stroj dlhšie a bonus navyše, je možné ho zložiť.

MaterialPreTvorilky odporúča!! my sme ho už vymenili náš Big Shot za túto úžasnosť (o:

Pod videom nájdete fotky :

Foto č. 1 rozložený stroj v popredí, zložený stroj v pozadí

foto č. 2 rozložený stroj, spolu s doskami

zvyšné foto sú ukážky výtvorov vytvorených pomocou Xpressu

 

POUŽÍVANIE STROJA

ZLOŽENIE STROJA

 

Ako vôbec používať Xpress?

pozrite si najprv video! lebo je lepšie raz vidieť, ako 10 krát čítať (o:

Vo videu uvidíte, že to nieje nič komplikované.

Dáte hlavnú hrubú bielu dosku, na to dáte šablónu, nožami smerom nahor, alebo vystúplimi časťami smerom nahor. Na to nasleduje materiál ktorý chcete porezať či embossovať a následne na to ide posledná doska. Ak režete, či embossujte papier použite tenkú bielu dosku 3mm, ak však idete rezať napríklad látku použite už na vrch antikorovú nerezovú dosku. Vždy používajte iba jednu rezaciu dosku.

Tlak, pomocou otočného kolieska si nastavte podľa návodu.

Ak si však nie ste istý, tlak si nastavte tak, že dnu vložíte zloženie vyššie spomenuté a točte koliesko dovtedy kým sa nenastaví dostatočný tlak medzi zložením a Xpressom. Napríklad keď embossujte tak je to tlak 7 ak embossujete tenký materiál, ak embossujte napríklad zatvorenú pohľadnicu tak tlak 7,5.

Tlak musíte nastaviť tak aby vám stroj porezal, ale nesmie ísť celé zloženie ťažko, inak by ste zničili valce, ak by ste rezali pod silným tlakom. Začnite radšej na slabšom tlaku / vyššie číslo / ak stroj nevyreže, tak tlak zvýšte.

Stroj v žiadnom prípade nesmie podskakovať, či ísť ťažko.

Dosky ktoré sú určené na rezanie sa časom opotrebúvajú, čiže je na nich vidieť rezanie / 3mm biela doska a nerezová doska / to že sa do nich zareže šablóna, nieje závada. Dosky je možné aj otočiť, nemusíte ich používať len z jednej strany. Všetky tri dosky je možné dokúpiť si, ak ich zničíte, alebo stratíte.

 

Fotonávod od Katky Jasenovcovej, s použitím Xpressu, nájdete TU(klikni).

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku: